ONG sau altceva

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

ONG sau altceva

Mesaj  SamyTheBest la data de Mar Mar 01, 2011 4:56 am

ce parere aveti m-am gandit sa lansez topicu asta pe forum sa vad parerea vostra despre continuitatea gruplui. E un lucru binestabilit ca GRupul dinneaminneam doreste sa continue existenta doar ca trebuie sa luam nijte decizii , sa stabilim nijte reguli de functionare si sa dezvoltam o strategie pe termen lung impreuna. desigur ca dupa cum bine stiti Alex intentioneaza sa se mute in Vama de anul acesta chiar si sa se implice activ in grupul nostru si in modul acesta grupul va continua chiar dupa plecarea mea in Mongolia. Chiar daca avem clare in minte obiectivele grupului (daca nu le are cineva sa ma intrebe pe privat sa nu ma enervez in public Smile) ) trebuie sa stabilim si o anumita strategie asa ca ma gandeam cum vedeti voi continuitatea: -implicandu-ne 100%, infiintand un ONG, o asociatie nonprofit sau alte tipuri de organizare sau sa continuam in stilul in care am facut-o pana acum? Cand raspundeti la aceasta intrebare o sa va rog sa tineti cont si de aspectul financiar care ne da batai e cap avand o multime de proiecte in dezvoltare dar fiind intr-o continua criza financiara . Ce modalitati de ”found raising” am putea gasi? si alte intrebari sau solutii pt viitorul grupului se pot posta aici.
SamyTheBest

Data de înscriere : 07/02/2011

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: ONG sau altceva

Mesaj  fara nume la data de Sam Mar 19, 2011 8:47 am

stiu caci e cam tarziu cu raspunsul de camd am zis ca scriu si uite ca na-am facuto Smile parerea mea
e ca ar trebui sa infiintam o chestie din astea si motivul ar fi caci stim sigur ca cei care se baga vor fi activi:P si nu cand au chef fac si cand nu nu:)...voi reveni mai tarziu cu altele ...mai astept sa vad ce mai au de zis si altii:)

fara nume

Data de înscriere : 09/01/2011

Sus In jos

...hai

Mesaj  fara nume la data de Mier Mar 30, 2011 9:52 am

nu mai zice nimeni nimic?

fara nume

Data de înscriere : 09/01/2011

Sus In jos

Re: ONG sau altceva