tabara din neam in neam 2011

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

tabara din neam in neam 2011

Mesaj  SamyTheBest la data de Lun Feb 07, 2011 4:55 am

Ma gandeam dak tot incepem sa cautam locatia pt tabara din vara sa avem si cateva discutii referitoare la aceasta tabara. Pentru cei care ati fost in cea din brazi as fi curios ce ati fi schimbat pt cei care nu ati fost cum v-ati dori sa fie? Cat timp dintr-o zi ati dedica studiului ? cat pentru jocuri si relaxare. Ce fel de jocuri preferati ? preferati jocurile ”clasice” footbal voley sau o categorie mai diversa? La bucatarie sa fim noi sau sa aducem pe careva? ce mancare sa fie si asa mai departe orice tine de tabara din vara poate fi discutat aici. chiar si locatia inca mai poate fi discutata si modalitatile de transport tipul de studiu, conditiile de participare...
SamyTheBest

Data de înscriere : 07/02/2011

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

da io as avea ceva dorinte...

Mesaj  Simy la data de Joi Feb 10, 2011 7:46 am

Daca tot am ocazia sa spun asa incat sa vada toti:D atunci sa incep: parerea mea e sa avem pe cineva la bucatarie pt k despul de obositor si pierzi o gramada de lucruri+k anul asta se pare k o sa fim mai multi, k sa nu mai zic de anu trecut de Giani care o supravegheat in fiecare zi la bucatarie si nu numai o muncit prea mult,de aceea cred k ar fi ideal as avem bucatareasa(sau bucatar)Very Happy. de asemenea sa fim repartizati la treburile 'casei' curatenie, ordine si ce mai e; un program cat mai fix cu ore de trezire si ore de culcare. cat priveste studiul si jocurile anul trecut dupa mine au fost ok desi ar trebui sa mai cautam si ceva jocuri de interior ....nah deocamdata cam atat din partea mea dak mai am ceva stiu unde va gasesc Razz
Simy

Data de înscriere : 09/01/2011
Varsta : 31

Sus In jos

Re: tabara din neam in neam 2011

Mesaj  SamyTheBest la data de Joi Feb 10, 2011 7:55 am

Da tin cu tine la faza cu programul numai k tre sa fie cineva cu gura mare sa se ocupe de disciplina la faza cu bucataria tre sa incepem deja sa cautam pe careva...
SamyTheBest

Sus In jos

Tabara

Mesaj  Gianigrec la data de Joi Feb 10, 2011 8:13 am

Eu nu inteleg un lucru.... de ce tot imi plangeti de mila mie? de cate ori sa zic ca treaba aia am ales eu sa o fac de buna voie si nesilita de nimeni!!! si mi-a placut la MAXIM!!! n-as fi vrut sa fie altfel pentru mine...a fost cum s-a putut mai bineeeee....Very Happy:D:D

Gianigrec

Data de înscriere : 10/02/2011

Sus In jos

(^__^)(^_^)

Mesaj  fara nume la data de Joi Feb 10, 2011 11:07 am

la chestia cu bucataria de anul trecut tin cu Giani Smile ....si daca vrem sa platim pe cineva tot va trebui sa mearga cel putin 2 persoane de la noi sa fie acolo la bucatarie...mie unul mia placut cum sa organizat treaba cu bucataria cat despre un program fix nu prea ar merge treaba:)...o problema care am vazuto in tabara trecuta a fost caci sau facut grupulete si fiecare cu grupul lui aici as vedea eu un pic sa schimbam ..momentan atat spun..revin mai incolo si cu alte:)

fara nume

Sus In jos

:)

Mesaj  Simy la data de Joi Feb 10, 2011 11:20 am

Gura mareee Smile) oare cine are????
Simy

Sus In jos

Mesaj  Simy la data de Joi Feb 10, 2011 11:26 am

da stiu grupuri grupulete...faza e k asa era anu trecut grupulete care ramaneau pana la 2 noaptea si dak somnul nu venea si mai tarziu dimineata nu se mai trezeau la vreme(cel putin la fete o fost cazuri nu mai stiu la baieti) si de aia e bn sa fie un program cat mai fix si sai inculda pe toti la activitati de dimineata pana seara.si fieacare sa-si indeplineasca slujbele. Cat despre Giani io stiu k nu te-o obligat nimeni da tot aiurea ii...noi te vrem sa ne fii alaturi in orice moment Very Happy si da la bucatarie normal k tre sa mai ajutam mai ales la spalat vase Very Happy dar nu sa stai acolo toata ziua
Simy

Sus In jos

Mesaj  Gianigrec la data de Joi Feb 10, 2011 12:43 pm

o ma simt onorata sa ma vreti printre voi dar acolo tot langa voi sunt Very Happy:D hai sa explic un pic dezavantajele unui bucatar platit Very Happy:D deci el face dupa reteta si cantitate.....pe el nu-l intereseaza sa iesi mai ieftin sau daca ceva nu s-a mancat la amiaza mai inmultim si dam seara...nu nu el face un meniu si ce ramane asta e riscul meseriei...nu cum faceam noi stai ca o ramas atata mancare hai ca mai facem aia si am mai scapat de o cheltuiala...si nu cum mai faceam noi la unele retete a nu am cumparat asta? a se poate si fara Smile) la el nu se poate Wink)si pe langa cheltuiala mai mare pentru ingrediente, trebuie platita cazarea bucatarului si salarul lui Very Happy si cat despre un program sunt foarte de-acord Smile) faza tare intr-o dimineata nu mai stiu cine era de rand la bucatarie da chestia e ca am ramas singura sa pregatesc masa ca toata lumea dormea...unul singur nu dormea fratele Robeeert Very Happy:D si ce sa vezi? m-a ajutat el la aranjat masa Very Happy:D Wink) deci un program chiar ar fi bine venit Very Happy

Gianigrec

Data de înscriere : 10/02/2011

Sus In jos

Andre gianygrec si simo ...

Mesaj  SamyTheBest la data de Vin Feb 11, 2011 11:31 am

vreau sa va zic o faza tati aveti dreptate pe de-o parte dar tre sa votam sa fim democratici Smile) asa k cine e pt bucatar in afara de simo sa zica io deokmdata ma abtin ... si vedem dupa ce-o sa mai fie. anyway ma gandeam dak nu se poate raspunde la ambele obiectii sa gasim o sora din bise de la noi sau din alta parte, una sau 2 care sa vina sa gateasca pt noi pe moca si sa le si pese de bugetu nostru. Io crek ar fi si pentru ele o onoare ca le implicam dar si ca se pot relaxa dak mai ramane timp liber si in felul acesta sa ramana tot atmosfera de familie si sa fie toata loomea multamita Very Happy
SamyTheBest

Sus In jos

Mesaj  fara nume la data de Vin Feb 11, 2011 11:50 am

eu nus pentru bucatar Smile..cat despre ideia ta Sam ar fi o ideie bunicica:lol:

fara nume

Sus In jos

lasati democratia...:P

Mesaj  Simy la data de Vin Feb 11, 2011 12:52 pm

deci nah io mi-am zis parerea nu trebuie acuma sa facem buletine de vot Razz deci se poate k si anu trecut da macar fiecare sa respecte programu sa nu faca mofturi la curatat ceapa Very Happy:D sau mai stiu io ce Razz cat de ideea ta Sam nah nu e rea dar nah nu prea vad cine ar vrea sau la ce surori te referi mai maricele sau asa nu prea mare diferenta fata de noi? Very Happy:D
Simy

Sus In jos

po sa fie si in varsta

Mesaj  SamyTheBest la data de Vin Feb 11, 2011 1:16 pm

Nu ma refer la cineva anume po sa fie si in varsta sau po sa fie si mai tinere dar sa vrea sa vina pe moca sa ne faca mancare si sa faca mancare acceptabila Smile
SamyTheBest

Sus In jos

o idee bunicica?

Mesaj  SamyTheBest la data de Vin Feb 11, 2011 1:18 pm

fara nume a scris:eu nus pentru bucatar Smile..cat despre ideia ta Sam ar fi o ideie bunicica:lol:
e o idee foarte buna nu bunicica:))
SamyTheBest

Sus In jos

.......

Mesaj  fara nume la data de Vin Feb 11, 2011 1:24 pm

SamyTheBest a scris:
fara nume a scris:eu nus pentru bucatar Smile..cat despre ideia ta Sam ar fi o ideie bunicica:lol:
e o idee foarte buna nu bunicica:))

Smile))...daca tu zici asa o fi Razz Razz Razz Razz Razz Razz

fara nume

Sus In jos

.....

Mesaj  elisei la data de Mier Feb 16, 2011 1:06 pm

Eu nu am fost anul trecut in tabara , dar vreau si eu anul asta sa vin. in legatura cu parerea lui Sam despre a angaja bucatar... eu zic ca ar fi mai buna cea-lanta parere. In legatura cu jocurile eu cred ca ar fi bine sa fie o gama de jocuri mai mare si diferite, Si in legatura cu programul fiecarui participant in tabara ar trebui sa fie cat mai bine organizat.
elisei

Data de înscriere : 08/01/2011

Sus In jos

pt elise

Mesaj  SamyTheBest la data de Vin Feb 25, 2011 3:14 pm

deci poti sa te iei de-o mana cu simona Smile) uite simona unu de-al tau
SamyTheBest

Sus In jos

samm

Mesaj  Simy la data de Sam Feb 26, 2011 6:38 am

stai k nam inteles de ce sa ma iau de mana cu el Very Happy nu mam prins Very Happy Very Happy explica-te Razz sau nu eram io era alta simona Very Happy
Simy

Sus In jos

de ce sa va luati de o mana...

Mesaj  SamyTheBest la data de Mar Mar 01, 2011 4:38 am

Ma refeream sa va luati de o mana ca aveti aceleasi idei Smile)
la program bucatarie samd...
SamyTheBest

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum